Текст на песента

О боже мој прости ако правам грев ( еее)

Она има дечко јас девојка знам не е фер ( нее )

И незнам зошто се мешам кога он може се да ти даде

Но душава боли сака првпат љубов да краде

Би биле би би биле

Бољи пар од Jay -z и Beyonce

Би биле би би биле

Mandela ,Marley деца на сонце

Ко де жа ву се вртиш у глава

Не спијам ноќе буден те сањам

Усните можат но окото не лаже не (не лаже)

Знам имаш врска извини ако правам проблем

Но кажи зошто гледам бог во твојот поглед

Еееееееееј

Дај ми само еден ден

За сладок грев

За да видиш љубов што е (мило мое )

Заедно замисли не (прејако е)

Он има сметки боли глава мотори и коли

Ја би те носел и пеш

До крај на свет

Ден ден ден ден ден ден

Дај ми само еден ден ден ден ден

И секој нареден ден ден ден ден

Ќе бидеш моја ден ден ден ден и ноќ

Ја не те давам

Добровечер мила ноќва пијан сум и нејќам да кријам

Од тебе сакам бебе што ке има очи ко ти и ја

Тебја љубљу ,Te quiero,Ich liebe dich Je t’aime,Te amo

Не не не постои јазик да ти покажам колку само

Би биле би би биле

Бољи пар од Jay -z и Beyonce

Би биле би би биле

Mandela ,Marley деца на сонце

Те сакам ко мајка и чувам ко сестра

Ке направам ко ангел да блескаш

Веруј ми душо за тебе ке оставам се(само тебе не)

Tyzee Feat. Iwayo - Daj mi samo den – текст


Добавена от

Musiny

СПОДЕЛИ

Ако не искате този текст да се показва или са засегнати авторски права - пишете ни.

Напишете коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Реклама

Обезщетение закъснял полет

FOLLOW USFollow us in twitter