Текст на песента

Ми требаш,ми требаш морам да те видам

итно е битно е каде си ќе стигнам.

Мораш да најдеш и простор и време

ми требаш итно не си играј со мене.

Намерно така ме погледнува

намерно ме топи и ме заледува.

Во исто време намерно знае да се облече

штом ја видам намерно да ме пресече.

Што мислиш кој ти врти пак од скриен број

и кој се губи начисто штом го чуе гласот твој

што мислиш кој би војувал со пола град

за да не те расплачат и да не те повредат.

Итно ми требаш ти а којзнае каде си

ноќва ми нема спас без твојте бакнежи.

Итно ми требаш ти или ке полудам

ако и вечерва без тебе заспијам.

Намерно така се насмевнува

намерно ме лечи па ме разболува.

Во исто време намерно знае да ме потресе

крај мене штом помине и каже ЈАВИ СЕ.

А што мислиш кој ти врти пак од скриен број

и кој се губи начисто штом го чуе гласот твој

што мислиш кој би војувал со пола град

за да не те расплачат и да не те повредат.

Вечерва си ми најпотребна

како без воздух сум штом не си ми во близина.

Градот цел јас ќе го превртам

без тебе несмејам да заспијам.

Ми требаш,ми требаш морам да те видам

итно е битно е каде си ќе стигнам.

Мораш да најдеш и простор и време

ми требаш итно не си играј со мене.

Барав совети од мојот човек Џеј Џеј

дали да бидам груб или да играм фер плеј.

Еј чекај одиме полека јас сум човек кој знае да чека.

Toni Zen - Itno mi trebas – текст


Добавена от

Musiny

СПОДЕЛИ

Ако не искате този текст да се показва или са засегнати авторски права - пишете ни.

Напишете коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Реклама

Обезщетение закъснял полет

FOLLOW USFollow us in twitter