Текст на песента

Бас, бас сакаш да чуеш, еве

Бас, бас рокај во кола

Бас, бас сакаш да чуеш, еве

Бас, бас пушти и дома

Бас, бас сакаш да чуеш, еве

Бас, бас рокај во клубот

Бас, бас сакаш да чуеш, еве

Бас, бас мрдај по грувот

Појачај музика, остави басот да лупа

Не е битно дали си во Bentley или Buba

Не е битно дали е сто кец или Ferrari

Овој звук ве тера да м-м-мрдате глави

Рамењата движи, држи ја раката на волан

Наведни се на седиште само немој до пола

Колата ти бара бас, дај и малку вуфер

Ритамот е многу јак појачајте уште

Жени се палат, мажите лаат како куче

Улица се тресе, нека се дрма до утре

Диско на тркала внатре пушти Тони Зен..(зен)

Слушајте ме везден во Mercedes и BMW

Ова е за сите ефтини и скапи коли

Пушти ме во системот, остави басот да те вози

Ако неможеш да слушаш само затни уши

Или ако не ти се свиѓа…шшшт ќути!

Бас, бас сакаш да чуеш, еве

Бас, бас рокај во кола

Бас, бас сакаш да чуеш, еве

Бас, бас пушти и дома

Бас, бас сакаш да чуеш, еве

Бас, бас рокај во клубот

Бас, бас сакаш да чуеш, еве

Бас, бас мрдај по грувот

Кoга басовите грчат, кога плуќите се пунат

Кога премногу се дува сите комшии се бунат

Кога нема каде да се оди, немате ни бас во коли

Идете во клуб, зошто цел клуб гори

Подиум се тресе, г’зиња движат по ритам

Гледаат во мене, пошто јас со басот идам

DJ рока моја трака и секоја игра

Спуштени доле на ова сакам да ве видам

Мрдај се лево десно ослободи тело

Немој само една чаша, земи шише цело

Дојди до звучник да видиш како он вибрира

Седната на бас бас она мастурбира

Високи штикли, без гаки, многу кратко мини

Качени на маса намерно, се да се види

Пури се влечат, шампањи, се пие виски

Да ве чујам бас бас, за мене викни

Бас, бас сакаш да чуеш, еве

Бас, бас рокај во кола

Бас, бас сакаш да чуеш, еве

Бас, бас пушти и дома

Бас, бас сакаш да чуеш, еве

Бас, бас рокај во клубот

Бас, бас сакаш да чуеш, еве

Бас, бас мрдај по грувот.Добавена от

Musiny

СПОДЕЛИ

Ако не искате този текст да се показва или са засегнати авторски права - пишете ни.

Напишете коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.

Реклама

Обезщетение закъснял полет

FOLLOW USFollow us in twitter
DMCA.com Protection Status