Текст на песента

Шоп Шопинг Шоп Шопинг (x2)

-Kaжи ми како ми стои ова?

-Профи Профи Профи, ме знаат сите како дрскиот МЦ

Товарен ко магаре со розови Кеси

-Ало?

-Ајде станувај сонце денот е прекрасен надвор не чека сонце

-Чекај да пијам кафе не можам да гледам

-Ајде бе облечи се ќе пиеме у центар,идеме прво на кафица

-Ја би кафе и кец немам папири барај трафика

Рол,паф, океј идеме одма

-У последно време Марко сум нула со гардероба

Леле еве го моето омилено парче,

ајде влези со мене немој да глумис ХЦ

-А у нутра само жени ја опасен репер

сите гледаату мене се почуствував ко педер!

Пет саати се тртка се мртка

Ајде бе скапафме

-Сега немој да ме брзаш

-Конечно излеговме и не купи ништо

ај у курац од карши уште еден розов излог.

Шоп Шоп Шопинг Шоп Шоп Шопинг (x2)

-Kaжи ми како ми стои ова?

-Профи Профи Профи, ме знаат сите како дрскиот МЦ

Товарен ко магаре со розови Кеси (x2)

Чекај што е многу е многу

Немој да се понашаш ко да си на шопинг во Солун

Марче ти кажав прееска немој да глумиш хардкор

Стигна нова колекција на цвикери во Манго

Леле какви се, прво анфас па профил

нели ми стојат фраерски?

-Профи Профи Профи

-Ај да се вратиме до мис сиксти

-Она пробува ли пробува ја висам како мисир

-Ај да поминеме до интимисими

сега влези со мене немој пред излог да мисириш

-ДОлен веш? Оу не ! Иди курац ја фурам кај тони зен

у soul wear да си купам некое нигерско парче

патиче дуксче маиче капче

-Баш си кретен

-Знам дека сум кретен, ја сум кретен шо уствари излегов со тебе

На не испланирано..

Шоп Шопинг Шоп Шопинг (x2)

-Kaжи ми како ми стои ова?

-Профи Профи Профи, ме знаат сите како дрскиот МЦ

Товарен ко магаре со розови Кеси (x4).

Slatkaristika - Shopping – текст


Добавена от

Musiny

СПОДЕЛИ

Ако не искате този текст да се показва или са засегнати авторски права - пишете ни.

Напишете коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Реклама

Обезщетение закъснял полет

FOLLOW USFollow us in twitter