Текст на песента

Ти ме тераш да се повлечам, кога треба јас да повлечам. Ти ме тераш да се понашам како педер, ништо паметно јас не научив од тебе. Со тебе , тебе, сум само зијан и несигурен во себе, во себе почнав да се сомневам. Со тебе, со тебе, несакам, но сум принуден, Со тебе, тебе губам самодоверба

Висам над листот ко мисир, незнам што да пишам гитарава ми иде на живци. Имам рима, немам тема, имам тема, немам рима, почињам да се нервирам како жениште у климакс. Не ми се верува, почнав да сумљам у себе, упали се лампицо немој сега да ме јебеш. Само што почнав, не се сите причи раскажани, трчам и по сонот, на патот ме чека прашалник. "Дали си спремен за оваа игра? Ќе свириш ко што ќе ти кажат, ќе ти лепат пари ко на свирач. Ти беше дечкото со став? Искрен го исмејува дури и својот гаф. Немој да глумиш лудило и да пцуеш ко сељак, ова е демократија, али ти премногу ќењаш. Фокусирај се малце на трендот, мисли на ќешот. Обезбеди си место, а после мисли на умтеност." Чекај малце не беше таков планот, уствари немав ни план, сањав за студио, фирма, викендица, кола и стан. Мотив за работа или комплекс, мојата петчлена фамилија седеше на двосед.

Има ли некој осет, пошто ја полека го губам , џебот го пунам, но се осеќам ко курва. "Ти си луд!" Не се дери, што кур ти стана, све сме курви, али моментот е да си куртизана

"Е видиш ама си ми ти паметен, животот е компромис, губиш ако си карактерен. И што се замараш со тие пропаднати рапери , тие твои песни за хејтери ми се згадени. Немаш појма колку тежиш-ти си луд дечко. Јадат гомна, ги боли, сањаат за твоето место. Да се како Слаткаристика, филмови со пичиња, кутри и самите се свесни дека серат без причина" Не ме теши, нема потреба. Од што си толку загршжена, чувствувам грижа на совеста. Хахаха, ти си класична пичка(пичка), ти нема да ризикуваш никад. Ало, јас сум ризиче, екипа сум од детство, уште кога беше 300, пред да стане 500. Дечкото е визионер, за секој што сака да стане милионер. " Значи, мозокот ти го има испрано. Ја сум пичка само затоа што делувам исправно? Не помислувај на дупката во закон, помисли на твојата дупка во затвор. Паѓа власт, паѓа и сапун, се разбиструва водата, педери чекаат со харпун. Плаќаат место, се местат, плаќаат лесно, се местрат." Е тоа објасни им го на тие деца што десет години талентот го сончаат под сенка,на нивните места под сонцето златно се пржат лиглиња со парите на тато.... ма и они не се криви кујзнае какво лигле ќе биде син ми, се сум створил сам ништо не ми дал чале, со тоа што не си ми дал се си ми дал чале.Си ми дал памет,Бог ми дал талент да се инатам на порази ко магаре,а сум успешен затоа што уште не сум успеал,не сакам да успеам пошто може да се успијам.Некад е стварно лошо да си победник,стагнираш пошто немаш више кого да победиш,еј те победив и тебе ми фали стимул [чекај] што да чекам вратата ми е отворена ширум, и задоволството почнав да го силувам веќе не ми причинува задоволство само ми се причинува и не мислам туку тврдам, доста зборам со тебе ќе помислат дека сум се мрднал

Ти ме тераш да се повлечам, кога треба јас да повлечам. Ти ме тераш да се понашам како педер, ништо паметно јас не научив од тебе. Со тебе , тебе, сум само зијан и несигурен во себе, во себе почнав да се сомневам. Со тебе, со тебе, несакам, но сум принуден, Со тебе, тебе губам самодоверба.

Slatkaristika - Razgovor so Sovesta – текст


Още песни на този изпълнител

Добавена от

Musiny

СПОДЕЛИ

Ако не искате този текст да се показва или са засегнати авторски права - пишете ни.

Напишете коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Реклама

Обезщетение закъснял полет

FOLLOW USFollow us in twitter

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close