Текст на песента

Доаѓаме од крајот кај што гордоста е Аеродромска

нема лабаво сите се држиме до коска,до крај без болка без

страв па веќе ми е доста да слушам како го фрлаат

животот во коцка.Па дигни високо глава пороците на

страна, топка во рака па види каков добар човек станав

верувај само во себе,пази има време сметај го секој пораз

за победа и држете се.Неам проблеми секој сакам добро да ме

спомне,оставам срце на терен како МЗТ Скопје.Неам ништо поскапо

од 105 зграда,каде и да одам пак во 2 влез се враќам.Имам

урбана култура улицата е моја школа,одам преку сите денови тешки

иако болат(нека болат)таму научив да стојам гордо стално,таму

се родив и израснав во мое маало

Кај и да одам пак се враќам

во моето маало

Перспективни деца растат

во моето маало

Само една љубов имам

за моето маало

За

моето маало

Само

моето маало

А јас бато доаѓам од моето маало,ти дали знаеш кое маало?

Ново Лисиче будало!! Причава е прича бато и од твоето маало

но доаѓа од мое маало,ново лисиче будало

Ние сме деца на радници,минималци ке направиме се за да не

бидеме такви (како нив),ги принудија да бидат криминалци но

некој се потрудија и се интелектуалци.Постои начин,мислење на

животот кога ќе ги чуеме дирките на Симон,дечкото го дрма

светот,апсурдно,неговата генерација е покосена од жуто

Те вади љубов ја сум заљубен во музика којзнае кај ќе завршев

сега да не бев музичар,живеј ко пичка или умри машки на позиција

си мал само јако удри машки!!!

Кај и да одам пак се враќам

во моето маало

Перспективни деца растат

во моето маало

Само една љубов имам

за моето маало

За

моето маало

Само

моето маало.

Slatkaristika и Toni Zen - Moeto maalo – текст


Добавена от

Musiny

СПОДЕЛИ

Ако не искате този текст да се показва или са засегнати авторски права - пишете ни.

Напишете коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Реклама

Обезщетение закъснял полет

FOLLOW USFollow us in twitter