Текст на песента

 

FM na na na na naa eeeeee slatkaristika od klub do klub toksikologija budalo oke oke

ФМ, не ме пуштаат дека пцујам ко копиле. А мене топ ми е, незнам да бидам озбилен. Сакам да пцујам, и цензура не ми треба. Јас сум само искрен и остај ме да си пеам. Еј,здраво здраво! Мило ми е ја…

ФМ, не ме пуштаат дека пцујам ко копиле.

А мене топ ми е, незнам да бидам озбилен.

Сакам да пцујам, и цензура не ми треба.

Јас сум само искрен и остај ме да си пеам.

Еј,здраво здраво! Мило ми е јас сум Ветерко.

Истата фаца што беше искривена во петокот.

Знам дека ме знаеш, сум бил во твоето диско.

Таму пичиња мрдаат гз со в бит на хип хоп.

Незнаат да пеат, се дерат на глас.

What’cha know about me?!

Курво не се дери! Магла!

А јас направен Гоце Арнаудов.

Пијан си гурам во гужва и го пцујам клубот.

Мозокот ми е на пауза од зелени срања.

Малолетни деколтиња – Буљам како мањак.

Малолетна пијана пичка и излегла цела цицка.

Уживај, баш си пичка.

:- Еј здраво како си? Леле, каков си!

Сакам да ти кажам дека ти и Скит сте најдобри!

Пофалби, ласкања и све остало.

Беше толку диретно – Ме фати за моето мочало.

А све гледала бившами од карши.

Почнаа да летаат флаши и чаши.

Малолетна крвава пичка

Ти фали само чалма и пак ќе бидеш пичка.

ФМ, не ме пуштаат дека пцујам ко копиле.

А мене топ ми е, незнам да бидам озбилен.

Сакам да пцујам, и цензура не ми треба.

Јас сум само искрен и остај ме да си пеам.

Ја сакам само да си да си пеам.

Остај ме да си пеам.

Десила се десилица! Па кој кур?

Вечерта продужува. Идеме во нов клуб.

А тамо само VIP фаци.

Не не пуштаат на врата дека сме пијани фаци.

Не ми глуми шериф. Ќе ме пуштиш!

Вратарот ми вика: Ќе те рашљакам немој да се курчиш!

Одеднаш ја снема цела нервоза.

Извини! Влези. – Изгледа ме позна.

А у нутра, смрди на пудра, испотени мишки – урлаат у гужва.

Нешколувани, прости глумат VIP.

Пички качени на маса – пијани.

А и јас не сум нешто подобар. Му се исповратив у ајнцер на сиротиот конобар.

Извини брат! Пијам уште едно пиво и идам право на клиника…

А музиката усфари си нема везе. Хаус верзија Candy Shop од 50. Ми фалеше уште Фифти Сент. Пивото на екс и бичиме.

ФМ, не ме пуштаат дека пцујам ко копиле.

А мене топ ми е, незнам да бидам озбилен.

Сакам да пцујам, и цензура не ми треба.

Јас сум само искрен и остај ме да си пеам.

Ја сакам само да си да си пеам.

Остај ме да си пеам.

Не ме пуштаат дека пцујам ко копиле.

А мене топ ми е, незнам да бидам озбилен.

Сакам да пцујам, и цензура не ми треба.

Јас сум само искрен и остај ме да си пеам.

 Добавена от

Musiny

СПОДЕЛИ

Ако не искате този текст да се показва или са засегнати авторски права - пишете ни.

Напишете коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.

Реклама

Обезщетение закъснял полет

FOLLOW USFollow us in twitter
DMCA.com Protection Status