Текст на песента

Чака, чака Чекераукц не ми треба борба држам прича

Будало што навлекува ко робот викни тпа да еда

Тт токсик прави денари, евро, долари и франци

Страшно се позаебани, зaшто снема бит

Го удри Раде ова е моја територија

Лутате курви каде остај ме мене ја сум напатен

Ма логично да е напатен тој што е најплатен

Работам ко црнец (црнец)

Пари паѓаат од небо

Истура врне (врне)

Ми треба торба

Не ми треба чадор

Пуштам по лојалните кучиња надвор

Еј да ти кажам брат си купив нова патика (нова патика)

Која више не цепа по калишта

Сега е друго чекорам по шеќерен пат

Од што сум толку хит почнаа да ме викаат Шехерезад

Екстра, екстра, екстра, екстра

Гив ми мани екстра, екстра

Франци еври и долари

Гив ми мани екстра екстра

Слаткаристика Будало една низаедна

За да не бидам заебан мм морам да те заебам

Не се комарам и не ти барам пати сметка товарам

Ебам и правам пари, се осеќам ко да ја губам уметноста

Почнав да го идолизирам Светозар

Растен во гето на ајвар и паштета

Морски плодови, кавијари нејкам

Немачка култура

Ако не бил хопов искрено би немал јас култура (не)

Пошто сум безобразник пошто сум безосетник

Еден од малкуте што не глумат поштени

Нејќам да сум поштен ќе го јадам

Вадите парите или ич да не го вадам (хаха)

Се шалам, се зезам (се зезам)

Сакам да кажам дека секој има цена

(Чекај) ме чекаат ко нова година

Ме љубат како икона

Навивам за Вардар а ме сакаат и во Битола

И државата ме сака премиерот ми е фан

Но само затоа што плаќам голем данок

Екстра, екстра, екстра, екстра

Гив ми мани екстра, екстра

Франци еври и долари

Гив ми мани екстра екстра.

Slatkaristika - Extra Xtra – текст


Добавена от

Musiny

СПОДЕЛИ

Ако не искате този текст да се показва или са засегнати авторски права - пишете ни.

Напишете коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Реклама

Обезщетение закъснял полет

FOLLOW USFollow us in twitter