Текст на песента

Fjalë e shenjtë noel

thënë nga ëngjëjt në qiell

për tu dhënë pak shpresë

dhe barinjve që nuk flenë

Ëngjejt thonë do të ketë

qiellin diep ky fëmijë

në këtë natë të ftohtë

ka kaq ngrohtësi

Noel , Noel , Noel

Mbreti ka lindur në Izrael

Kërkuan gjatë

dhe një yll në qiell panë

duke ndritur nga lindja

(gjithë) botën pa paanë

E shenjtë kjo dritë

që vazhdon të ndricojë

(edhe) nata u zbardh

kur nga qielli buroi .

Noel , Noel … Mbreti ka lindur në IzraelДобавена от

Musiny

СПОДЕЛИ

Ако не искате този текст да се показва или са засегнати авторски права - пишете ни.

Напишете коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.

Реклама

Обезщетение закъснял полет

FOLLOW USFollow us in twitter
DMCA.com Protection Status