Текст на песента

s’kam kërkuar kurrë mëshirë

C’do fjalë në shpirt më djeg

E unë vazhdoj ta mbaj sekret

Kam lindur në zinxhir

Me thanë: ti meriton më mirë.

Por zemër unë e di

Jo atë natë nuk ishe ti

Thonë se në këtë jetë ti dashuron vetëm një herë

dashuri e parë , mbetet ajo , që ka më shumë vlerë

Të kam falur për atë natë

Por peng në shpirt kujtimet mbaj

Kur përplase tek un çdo fjalë

që thellë në zemër hapen plagë

Edhe koha do na harrojë

Sytë mbulo dhe veten fal

një ditë shpirti do ta pranojë

Shenjën që ne mbajmë

E humbur shkoj në udhetim

Për të rifituar shpirtin tim

Dhe s’mundem të harroj

E jotja është çdo frymë tani

Në netët pa mbarim

Kujtimet mbaj si ngushellim

Po zemer une e di

Jo atë natë nuk ishe ti

Të kam falur për atë natë

Por peng në shpirt kujtimet mbaj

Kur perplase tek un cdo fjale

Si shi i cmendur ne alsfalt

Edhe koha do na harrojë

Syte mbulo dhe veten fal

nje dite shpirti do ta pranoje

Shenjën që ne mbajmë

Uou uou uouДобавена от

Musiny

СПОДЕЛИ

Ако не искате този текст да се показва или са засегнати авторски права - пишете ни.

Напишете коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.

Реклама

Обезщетение закъснял полет

FOLLOW USFollow us in twitter
DMCA.com Protection Status